PKN vol #24

Pecha Kucha Night Strakonice vol. 24

událost na facebook

Teplárna Strakonice, a.s.
Komenského 59
začátek ve 20:20
POZOR u vstupu je třeba se prokázat OP
komentované prohlídky TST – 17h, 18h, zdarma

Narodil se 4. 3. 1953 v Hromnicích u Plzně.

ZDŠ Blatná, Hromnice, Karlovy Vary. Gymnázium Strakonice (1968 – 1972). Autoškola Blatná (1972), ČVUT, fakulta architektury, Praha (1972 – 1978), urbanistický postgraduál (1983 – 1985) tamtéž, diplomová práce na téma Sociální aspekty zástavby o vysokých hustotách.

V létech 1979 – 1982 pracoval v Projektovém ústavu ČKD Praha v ateliéru Ing. arch. Radima Dejmala, za jehož žáka se v profesním smyslu dosud považuje. Nejvýznamnější prací z té doby je Centrální výpočetní středisko ČKD Praha, dnes ústřední sídlo Hospodářské komory ČR. Roky 1982 – 1989 přežil jako zaměstnanec Útvaru hlavního architekta města Plzně (spolupráce na tvorbě územního plánu města). V létech 1989 – 1991  působil jako městský architekt ve Strakonicích. R. 1991 založil s několika kolegy architektonickou kancelář (viz www.ais-atelier.cz), která existuje dodnes.

 


Rodák ze Strakonic, který pracujíce v Teplárně Strakonice. Je celoživotním fanouškem deskových her, DND, komixů a fantasy. Pomáhal organizovat festival Junktown a nyní se tu aktivně snaží založit nový klub pro deskové hry.


Dříve redaktor Mf DNES, pak vedoucí redakce Mladá Fronta a.s., nakonec zpravodaj ČTK, dnes už „jen“ PRítel všech novinářů. V minulosti tiskový mluvčí HC Škoda Plzeň a Pivovaru Strakonice 1649, a.s., aktuálně odborník na domovy seniorů Clementas, propagátor destinační oblasti Lipensko, aplikace do mobilních telefonů EPU a extrémních závodů Spartan, člen činohry Národního divadla Čkyně. Autor několika knižních publikací, z nichž jedna vyhrála první cenu ve své kategorii na knižním festivalu Šumava Litera. Dnes večer nám představí svou knihu strakonických sportovních legend, Sport u Otavy.


Václav Král, narozen ve Strakonicích, je vyučený truhlář, který od roku 2008 s nadšením zachycuje svět kolem sebe. Od roku 2015 fotí na plný úvazek a specializuje se především na svatby, reportáže a portréty. V roce 2016 vytvořil svůj první fotící box, který pojmenoval trefně „Řekni sýr“. Tento box mu pomáhá rozdávat úsměv nejen na svatbách, plesech a firemních akcích.


Janek Moleš je český a slovenský river surf šampion a člen spolku Vlny Štvanice. Spolu se zbytkem spolku přinesl do Prahy river surfing a snaží se tenhle bizární sport posouvat a zlepšovat. Sní o budoucnosti, kdy statické vlny jako ta naše budou růst po republice jako houby po dešti. Doufá, že množství lidí, kteří propadnou této dostupnější a špinavější alternativě k oceánskému surfingu poroste. Nevyhnutelně tak u nás poroste úroveň river surfingu jako sportu, a česká river surf tour bude větší a větší, dokud nám nepřeteče na mezinárodní úroveň!


Marcela „Máca“ má svojí výrobnu bezlepkových sladkostí s názvem Smlsni Si, v níž úspěšně přetváří klasické recepty do bezlepkové verze. Dovedla ji k tomu vlastní stravovací omezení a jelikož vždycky milovala sladké, nezbylo jí nic jiného než začít péct a objevovat sama. Její sladkosti dnes patří k tomu nejlepšímu, na čem si nejen celiaci můžou smlsnout.


Veronika je rodačka ze Strakonic, která se více než 15 let věnuje produkci kulturních akcí a zároveň působí v oblasti public relations. Dlouhodobě se ve svých projektech zaměřuje na podporu české módní a designové scény a stará se hlavně o mediální komunikaci udržitelně

tvořících českých značek a designérů. Láska k udržitelné tvorbě u ní vyústila v pořádání dvoudenního eventu s názvem Písecký víkend módy a designu, jenž bude mít letos již 4. ročník a který spojuje módní přehlídky a výběrový design market a pomáhá tvůrcům s propagací, prodejem i nastavením marketingové strategie.


Vystudovala jsem grafický design na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara a na magisterské studium jsem pokračovala do ateliéru textilní tvorby na pražské UMPRUM.

Momentálně se věnuji knižní ilustraci a volné tvorbě pod značkou ateliér PI-HA, kde mohu naplnit svou touhu po práci s různými materiály. Mou největší inspirací je příroda, tajemství které skrývá a tvorové, kteří v ní žijí. Další téma, které mě často inspiruje jsou ta zvířata, která žijí uvnitř nás.


Často u nás také můžete vidět některou ze zajímavých osobnostní současného vizuálního umění, nejinak tomu bude i tentokrát, kdy přivítáme Petra Duba, který od roku 2018 vede na pražské AVU spolu s Markem Medunou ateliér Malba IV.


Josef Týc, je rodák z jihočeské Blatné. Vystudoval SPŠ a VOŠ Písek, kde se věnoval radiokumunikační a telekomunikační technice. Po studiu se intenzivně zabýval zvukovou technikou, ozvučováním, řadu let pracoval jako zvukař v hudební televizi, spolupracuje se zpravodajským portálem. V roce 2015, založil internetový projekt rádio Blatná, které v roce 2017 po úspěšném licenčním řízení úspěšně dovedl až do pásma FM a spuštění prvního vysílače. V současné době rádio provozuje již se 6 vysílači pod názvem RÁDIO OTAVA, hlavní myšlenka projektu je návrat regionální nezávislé stanice, která podporuje region, šíří hudbu, která jinde neuslyšíte, představuje regionální hudebníky, dává prostor lidem z regionu.